دانشنامه ناریا
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
تاریخ امروز:
نوشته ها:
پیام مدیر:
در صورتی که مطلب مورد نظر خود را در ناریا پیدا نکردید از جستجوگر سایت برای یافتن آن تلاش کنید.iranid_nariya

این اواخر سایت یاهو تغییرات زیادی رو در سایت خودش ایجاد کرد. مخصوصا قسمت یاهو میل که در مدت کوتاهی دو – سه مرتبه تغییر کرد. به دنبال این ماجرا سیستم ثبت آی دی جدید یاهو هم تغییراتی داشت. برای مثال یاهو قانون جدید برای قرار دادن پسورد روی آی دی ایجاد کرد.

شما در این قانون جدید مجبورید پسورد Complex (گذرواژه پیچیده) وارد کنید. در واقع پسورد انتخابی شما باید حداقل دارای ۸ نویسه باشد و نویسه های آن شامل اعداد، حروف و حداقل یک حرف انگلیسی بزرگ باشد. مثال : MyTest12345

اما تغییر قسمت Sign Up یاهو یا همان ثبت ایمیل جدید باعث شد که ما ایرانی ها برای همیشه (یا برای مدتی) با ایمیل یاهو خدافظی کنیم. در این سیستم جدید شما مجبورید شماره تلفن همراه وارد کنید. اما در لیست کد کشورها، با توجه به دلیلی که همه ی ما آن را میدانیم، ایران وجود ندارد. باعث تاسفه که کشورهایی مانند افغانستان، لبنان و دیگر کشورهایی که نام آنها روی نقشه وجود ندارد، در این لیست موجود است اما ایران نیست.

با رسیدن به این قسمت حتما تصمیم می گیرید که یک شماره جفنگ وارد کنید و از این مرحله گذر کنید اما صبر کنید. در ابتدا درصد قبول کردن شماره ای که اتفاقی وارد کردید بسیار پایین است اما اگر موفق به وارد کردن شماره ای شدید، پس از کلیک بر روی Create My Account یاهو یک پیامک درخواست تائید به آن شماره ارسال می کند که حاوی یک کد (Verify Code) است. شما برای ادامه ثبت نام به آن کد نیاز دارید. البته اگر خیلی ساخت آی دی برای شما مهمه، میتوانید یک کارت تماس بین المللی خریداری کنید و به این شماره تماس بگیرید. بعد به زبان انگلیسی یا هر زبان دیگه ای که بلدید (بستگی به ملیت اون بنده خدایی که بهش ارسال کردید داره) ازش بخواین عدد رو به شما بگه :) شما هم عدد دریافت کنین (اگر داد) و بزنین و ایمیل رو بسازید. البته یادتون باشه که اون بنده خدا هر موقع بخواد میتونه ایمیل شما رو با شماره خودش بازیابی کنه و ایمیلتون رو تصاحب کنه. البته خیالتون راحت ایمیل یه ایرانی به درد اون نمی خوره.

نا امید نشین! یه راه دیگه هم هست برای اینکه آی دی یاهو بسازید، اونم اینه که به فرودگاه برین و یه سیم کارت خارجی مثل سیم کارت عراق، افغانستان، لبنان یا هر جهنم دره ی دیگری رو خریداری کنید و از شماره ی اون استفاده کنید. اینجوری هم امنیت بالا میره هم خرجتون. البته راه های دیگری مثل مهاجرت از ایران به کشورهای همسایه هم وجود داره که به خودتون ربط داره.

به هر حال ساخت ایمیل یاهو برای ما ایرانی های فعلا امکان پذیر نیست. برای کسانی هم که قبلا آی دی ثبت کرده اند که فعلا مشکلی پیش نیومده و دارن ازش به راحتی استفاده میکنن. هرچند اگر کمی دقت داشته باشید، متوجه شدید که در چند ماه اخیر بسیاری از آی دی های ایرانی ها به دلایل نامعلوم بلاک شد. آی دی هایی که بعضی از آنها حتی امکان بازیابی هم نداشتند.

خلاصه هوای آی دی یاهوی خودتون رو حسابی داشته باشین که کلی ارزش داره!

اگر داشتن ایمیل برای شما مهمه میتونید به سراغ Gmail بروید. پس تا Gmail هم ایرانی هارو تحریم نکرده اقدام کنید که فردا دیره. در غیر این صورت مجبورید سراغ سرویس دهنده های ایرانی برین که بهتره من چیزی در موردشون نگم.

شادی در ۹ - شهریور - ۱۳۹۲

۱۲ دیدگاه تاکنون

 1. amir گفت:

  اولا که یاهو از اولم اشغال شد الان دی اکتیو پابلیک شده
  دوما نیاز به تایید نیست ولی اگه پسورد یادت بره یا دی اکتیو بشی باید
  کدی که میده بهت رو تایید کنی ولی ثبت نام نیاز به تایید با شماره نداره
  در ضمن ۲۷ درصد چت های یاهو از ایرانیاس تف زده به خودش که این کارو کرده

 2. shima گفت:

  کاش ی ۱۰ یا ۲۰ تا ایدی دیگه ساخته بودیم الان میفروختیم به ملت! :-)ممنون مطلب مفیدی بود

 3. مهسا گفت:

  اخههه چرااااا؟؟! کی میدونه؟؟؟چرا اینقد باما ضدن؟؟!بی فرهنگا!!

 4. مهسا گفت:

  اخه چرااا؟؟برای چی؟؟!! خیلی بی فرهنگن..!

 5. kamal گفت:

  یاهو خیلی مشکوک میزنه چون بعد از دستور لغو تحریم اوباما گوگل و اپل به اون سرسختی که قبل از یاهو تحریم کرده بودن تقریبا لغوش کردن ولی یاهو……….

 6. سام گفت:

  ایول داداش هر چند جای تأسف داره ولی جمله بندیات حرف نداشت.دس مرضاد

 7. حمید گفت:

  با سلام من یاهو مسنجر۱۱دانلود کردم ولی اصلایاهو چت نداره که بتونم وارد چت روم بشم چرا یاهومسنجرم ایراد داره یا اینکه یاهو بلوکه است ممنونم

 8. علی گفت:

  سلام. من ۱۲ تا ایمیل در یاهو دارم. هههههههههههههههه. میگوزم تو اون یاهو.

 9. وحید گفت:

  چرا با طعنه حرف مزنی پسرک!!! زنده باد ایران!
  درظمن من یاهو داشم ولی بازم برای باز کردنش ازم شماره تلفن خواست

پاسخ دادن