دانشنامه ناریا
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
تاریخ امروز:
نوشته ها:
پیام مدیر:
در صورتی که مطلب مورد نظر خود را در ناریا پیدا نکردید از جستجوگر سایت برای یافتن آن تلاش کنید.http://www.nariya.ir/wp-content/uploads/2011/12/vb-mohit_nariya.jpg

ویژوال بیسیک توسعه یافته زبان برنامه‌نویسی بیسیک می‌باشد. بیسیک توسط پروفسور جان کمنسی و توماس کرتز از کالج دارتموث برای نوشتن برنامه‌های ساده ایجاد شد. طراحی آن از اواسط دهه ۱۹۶۰ آغاز گردید.

ویژوال بیسیک تا نسخه ۳ به صورت ۱۶ بیتی بود. از نسخه ۵ به بعد فقط ویرایش ۳۲ بیتی آن ارائه شد. (نسخه ۴ هم به صورت ۱۶ بیتی و هم به صورت ۳۲ بیتی عرضه شده بود.)

ویژوال بیسیک از نسخه ۶ به بعد بر پایه چارچوب دات‌نت (NET.) ارائه شد.

اگر چه با ظهور ویژوال بیسیک دات نت اکثر برنامه‌نویسان ویژوال بیسیک ۶ به آن گرویدند، ولی نسخه ۶ همچنان طرفداران ویژهٔ خود را دارد.

ویژوال بیسیک برای توسعه سریع نرم‌افزار (RAD یا Rapid Application Development) بر پایه رابط گرافیگی کاربر (GUI یا Graphical User Interface) توسعه داده شد. دسترسی آسان و سریع به پایگاه دادهها با استفاده از DAO ،RDO یا ADO و ایجاد کنترل‌های اکتیو ایکس از جمله مواردی هستند که این زبان را برای RAD مناسب کرده‌اند.

برنامه‌نویسی در ویژوال بیسیک به صورت رخدادگرا و شئ گرا می‌باشد.

در برنامه‌نویسی تجاری، ویژوال بیسیک جز محبوب‌ترین‌ها است. بنابه آماری که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد، ۵۳٪ از برنامه‌های تجاری با استفاده از این زبان تولید شده‌اند.

 

شادی در ۱۱ - آذر - ۱۳۹۰

۸ دیدگاه تاکنون

 1. كد هايي ويژوال بيسيك گفت:

  درست کردن بازی

 2. Mostafa گفت:

  رفع اشکال—-* جان کمنس*ی اشتباه
  جان کمن*ی

 3. محمود گفت:

  آقا از هنرستان ابوذر چه خبر ؟

 4. Mehran گفت:

  استاد صارمی خداییش بهترین دبیری بوده که تا حالا داشتم. :X

  • علیرضا گفت:

   من اقای صارمی را قبول دارم اگه کمی کمک کنند توی نمره دادن من ایشون را خیلی دوست دارم کاشکی کمک کنند ایشون تا ترم اول را با نمره ی خوبی پاس کنم

 5. علی گفت:

  چطور داخل یک نرم افزار بازی را ببینیم مثل بازی کانتر
  حتما بگویید ممنون

پاسخ دادن


بک لینک