دانشنامه ناریا
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
تاریخ امروز:
نوشته ها:
پیام مدیر:
در صورتی که مطلب مورد نظر خود را در ناریا پیدا نکردید از جستجوگر سایت برای یافتن آن تلاش کنید.http://www.nariya.ir/wp-content/uploads/2011/08/nicet.jpg

۱- رنگ بیش از حد
استفاده از رنگ های زیاد باعث می شود که توجه دیگران نسبت به شما جلب شود البته نه توجهی که منجر به قرار ملاقات شود. سعی کنید در لباس هایتان بیش از ۳ رنگ استفاده نکنید و تا آنجا که می توانید پوشش خود را ساده نگه دارید.

سعی کنید از مکمل های رنگی استفاده کنید. رنگهایی که متضاد یکدیگر هستند تکمیل کننده هم نیز باشند (مثلا بنفش و زرد یا آبی و نارنجی) رنگ هایی که به هم نزدیک می باشند به نام رنگ های”هم خانواده” شناخته می شوند. (مثل زرد و نارنجی) زمانی که می خواهید لباس بپوشید باید سعی کنید که از رنگ های متضاد و یا رنگ های هم خانواده استفاده کنید.

اگر لباس هایتان روشن هستند باید کفش هایتان نیز روشن باشند ولی اگر لباس های تیره بر تن می کنید کفش شما نیز باید تیره باشد.

۲- طرح بیش از اندازه
همانطورکه میدانید برای ست کردن رنگ و طرح پارچه باید از لباسهایی استفاده کنید که بیش از ۳ طرح نداشته باشند. بهتر است لباس شما داراییک یا دو طرح متنوع تک رنگ باشد.

البته پیشنهاد من این است که از لباسهایی استفاده کنید که تنها دارای یک طرح معین می باشند (مثلا دارای گل های ساده سفید رنگ باشند و یا در پشت آنها مارک کوچکی باشد) و همیشه همان رابر تن کنید.

۳- پارچه اضافی
برخی از افراد تصور می کنند که هر پارچه مختص طبقه خاصی از افراد اجتماع است.معمولا ابریشم از کتان رسمی تر است. و پارچه لینن نیز از دور داد می زندکه با مخمل متفاوت است! چرم هم همیشه خیلی مردانه تر از فاستونی است.

برای اینکه در میان این همه پارچه های مختلف به دام نیفتید می توانید لباس های تابستانی و زمستانی خود را ازهم جدا کنید. لباس های زمستانی معمولا کلفت تر، سنگین تر و زبر تر هستند.پارچه های تابستانی نیز از الیاف طبیعی درست شده و بسیار نازک و خنک هستند. آنها را از هم دور نگه دارید تا دچار اشتباه نشوید.

۴- لباس های لکه دار
بهتر است از لباس های لکه دار پیش از اینکه روی آب را به خود ببینند در زیر سایر لباس ها استفاده کنید.

بهتر است هر روز زمانی را به اینکار اختصاص دهید که لباس های خود را برای وجود لکه وارسی کنید. به علاوه زمانی که آنها را شستید باز هم نگاه دوباره ای داشته باشید تا مبادا لکهای از چشم شما دور نمانده باشد.

۵- لباس فصل دیگری را پوشیدن

اگر شما در جایی زندگی می کنید که دارای آب و هوای گرم است، خوش شانس هستید. لباس های شما باید مختص یک فصل (بهار/تابستان) باشد.

اما اگر مانند بسیاری از افراد در جایی زندگی می کنید که دارای آب و هوای متنوعی است باید در کمد لباس های خودجایی را برای ذخیره لباس هایی که به درد فصل حاضر نمی خورند باز کنید.همانطور که از قدیم گفته اند “از دل برود هر آنچه از دیده برفت.” پیراهن های لینن را از کت های پشمی دور تر نگه دارید خیلی کمتر اتفاق می افتد که آنها را به طور اتفاقی با هم ست کنید.

۶- شلوارهای خیلی بلند یا خیلی کوتاه
حتی اگر از سایز خودتان مطمئن هستید اما باز هم شلوارهایتان را پیش از خریدیکبار پرو کنید. سایز لباس هایی که دارای مارک های متفاوتی می باشند مختلف است.

و همیشه این قوانین را نیز به خاطرداشته باشید: شلوارهای ارتشی و پارچه ای باید تا بالای پاشنه کفش شمابیایند. شلوارهای جین می توانند تا انتهای پاشنه کفش نیز کشیده شوند. قدهر شلواری که بیش از این اندازه باشد برای شما بلند است.

زمانی که راه می روید شلوار شمانباید آنقدر کوتاه باشد که جوراب هایتان از زیر آن معلوم شود. زمانی که مینشینید شلوار شما نباید بیش از چند سانت به بالای جورابتان رود.

۷- شلوارهایی که بالا می ایستند

اگر شما دارای کمر باریکی هستید (پاهای بلند اما کمر کوچکی دارید) از شلوارهای جین و ارتشی استفاده کنید که جیبآن در جلو قرار داشته باشد و نه در طرفین. یک حقه دیگری که در این جا میتوانید به کار ببرید این است که شلواری خریداری کنید که بزرگتر از سایزشما باشد. این کار باعث می شود که اندام شما پرتر جلوه کند، همچنین قدشلوار نیز بلند تر شده و پاهای شما را ناقص جلوه نمی دهد.

۸- تی شرت هایی که خیلی بلند و یا کوتاه هستند
اگرتی شرت شما خیلی بلند است نباید آنرا هیچ گاه داخل شلوار خود کنید. بر رویاین مطلب تاکید داریم. تی شرت باید کمی پایین تر از ناف شما قرار گیرید.هر چیزی که از این مقدار پایین تر باشد بلند است و اگر بالاتر بایستدبرایتان کوتاه است. باید مارکی را پیدا کنید که سایز هایش متناسب با اندام شما باشد.

۹- تی شرت های “شلوغ”
ازتی شرت های تک رنگ استفاده کنید و از پوشیدن لباس های پر زرق و برق، دارای لگو و کلمات ناپسند به شدت پرهیز کنید. تی شرت های ساده خیلی راحت تر باپلوور و ژاکتهای مختلف ست می شوند.

۱۰- لباس های چروک
چاره کار شما بسیار ساده است: باید یک اتو و میز آنرا خریداری کنید. اما اگر درحال مسافرت هستید می توانید بر روی محل چروکیدگی کمی آب بریزید و سپس سشوار را بر روی آن بگیرید و با دست محل مورد نظر را صاف کنید. با این کارلباس شما از آن چروکیدگی در می آید. علاوه بر این من آقایونی را دیدیم که این کار را به راحتی در دستشویی های عمومی با دست خشک کن ها انجام میدهند! شاید کار خوبی نباشد اما جواب می دهد.

۱۱- کراواتی که درست بسته نشده
کراوات باید تا روی سگک کمربند شما پایین بیاید و بر روی گره آن نیز باید یک فرورفتگی محسوسی دیده شود. برای اینکه شاهد این فرورفتگی باشید باید زمانی که در حال بستن گره کراوات هستید انگشت اشاره خود را در زیر آن قرار دهید وقبل از محکم کردن گره انگشت خود را از زیر آن به آرامی در بیاورید.

۱۲- صندل با جوراب

برای مبتدی ها بهتر است که اصلا فکرجوراب پوشیدن را از سر بیرون کنند. اما اگر پوشیدن جوراب اجباری است پیشنهاد می کنیم از جوراب هایی استفاده کنید که اندازه آنها فقط تا قوزک پا است و آنها را با اسنیکرهای نخی و یا کفش های پارچه ای ست کنید.

۱۳- زمان اصلاح صورت نقطه ای را جا بگذارید
بعداز اصلاح کردن از ژل پاک کننده استفاده کنید تا بتوانید تمام پوست صورت خود را ببینید. همچنین می توانید یک آینه دستی تهیه کنید تا صورت خود رااز نزدیک تر ببینید و اگر جایی اصلاح نکرده باقی مانده بود آنرا راحت ترپیدا کنید.

۱۴- موهای وسط ابرو
یکباردر هفته موهای وسط ابروهای خود را بردارید یا آنها را شیو کنید. البته میتوانید به سراغ لیزر بروید تا برای همیشه از شر آنها خلاص شوید. با یک یادو جلسه میتوانید تمام آنها را از بین ببرید.

۱۵-خطاهای طرز پوشش

با نگاه اول شاید این موارد لیست بلندبالایی برای انجام دادن به نظر برسند. اما با این دید به آن نگاه کنید: به ازای هر یک موردی که به خاطر می سپارید، شما خود را از اینکه قربانی مدهای ناامید کننده شوید، دورتر نگه می دارید

شادی در ۱۴ - مرداد - ۱۳۹۰

۵ دیدگاه تاکنون

 1. مریم گفت:

  سلام.میخواستم بدونم من که هم رنگ چشمم روشنه هم رنگ پوستم بایدچه رنگ لباسی بپوشم؟

  • محمد گفت:

   شمابه نظرمن از لباس های رنگ سرد استفاده کنید مثلا از روسری یا شال صورتی مانتوی آبی آسمانی یاسبز

 2. ali گفت:

  سلام ممنون از مطلب خیلی خوبتون.مرسی

 3. مرد جذاب گفت:

  خیلی مطلب جذابی بود. تشکر

 4. رژلب گفت:

  نکات خوبی بود رعایت کردنش سادس

پاسخ دادن


بک لینک