دانشنامه ناریا
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
تاریخ امروز:
نوشته ها:
پیام مدیر:
در صورتی که مطلب مورد نظر خود را در ناریا پیدا نکردید از جستجوگر سایت برای یافتن آن تلاش کنید.http://www.nariya.ir/wp-content/uploads/2012/01/2mydoc_nariya.jpg

اگر شما از اون دسته افرادی باشین که مدام دنبال تکنیک های جالب و جذاب ویندوز میگیردن تا به بهونه اون خودتون را از بقیه داناتر بدونین بد نیست این ترفند رو هم یادبگیرید. برای مثال در ویندوز پوشه My Documents را باز کنید. در حالی که پنجره My Documents بازاست بار دیگر بر روی آن کلیک کنید و آن را بازکنید…

چه اتفاقی افتاد؟ مشاهده میکنید که یک My Documents تازه و جدید باز نمیشه و با بازکردن دوباره My Documents همان پنجره قبلی نمایش داده میشه. اما حالا اگر بخواهیم دو پنجره My Documents را در عین حال بازکنیم باید چکار کنیم ؟

شاید در نگاه اول این ترفند ساده به نظر برسه اما دانستنش خالی از لطف نیست.

برای این کار (باز کردن دو My Documents) ، کلید Ctrl را نگه دارید و بر روی آیکون UP در نوار ابزار (بالای پنجره زیر منوها) کلید کنید.
مشاهده میکنید که پنجره جدیدی باز میشه که وارد Desktop شده است. حالا از طریق Desktop خود یا از نوار آبی رنگ کنار پنجره بر روی My Documents کلیک کنید تا آن باز شود.

حالا دو پنجره My Documents دارید که در عین حال باز هستند. با استفاده از این نوع ترفندها میتونید با دوستاتون شوخی کنید و به علم هم دیگه بیافزایید.

هر چند ساده هستند …

شادی در ۱۷ - دی - ۱۳۹۰

۳ دیدگاه تاکنون

 1. امیر گفت:

  خیلی جالب بود
  لذت بردم دمت گرم

 2. omid گفت:

  سلام
  با این ترفند مردم را گیج می کنی ….
  راه خیلی ساده تر هم هست…
  یه دونه باز کنیم و داخل یکی از پوشه هاش بشیم و یکی دیگه باز کنیم و سپس در قبلی برگشت را بزنیم…
  بای

پاسخ دادن